Zastosowanie kwasu hialuronowego w dermatologii estetycznej

Kwas hialuronowy coraz częściej stosuje się zamiast skalpela. Efekty zabiegów przeprowadzanych z jego udziałem utrzymują się krócej, jednak jego bezpieczeństwo sprawia, że ma on rzeszę zwolenników. Wykorzystuje się go w różnych dziedzinach. Jedną z nich jest dermatologia estetyczna.

O kwasie hialuronowym

Kwas hialuronowy jest polisacharydem, naturalnie występującym w skórze, którego zadaniem jest utrzymywanie prawidłowego nawilżenia tkanek. Niestety, jego ilość wraz z wiekiem spada, dlatego tym, którzy chcą jak najdłużej wyglądać młodo poleca się zabiegi z wykorzystaniem tego kwasu.

-Kwas hialuronowy to główny składnik preparatów stosowanych w medycynie estetycznej i z jego pomocą wypełnia się zmarszczki. Preparaty stworzone na jego bazie dają spore możliwości w kwestii odmładzania skóry. Można nimi skorygować różne problemy i wprowadzić korzystne zmiany w wyglądzie twarzy – tłumaczy ekspert reprezentujący Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Euro-Klinika.

Efekt osiągany podczas nieinwazyjnych zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego utrzymuje się przez około 2 lata. Kwas jest substancją nieuczulającą, bezpieczną i w pełni naturalną, a rezultaty jakie daje jego wykorzystanie są spektakularne.

Kwas hialuronowy w dermatologii estetycznej

Podstawowym zastosowaniem kwasu hialuronowego w dermatologii estetycznej jest wypełnianie zmarszczek, zarówno na twarzy, jak i na szyi. Z jego pomocą można także wyrównać blizny potrądzikowe i podnosić opadające kąciki ust. Co więcej, znaleźć go można w preparatach powiększających usta.

Do jednych z najnowszych zastosowań tego kwasu należy korekta piersi i intradermoterapia. Ponadto, kwas hialuronowy w dermatologii wykorzystuje się także do prostej korekty bruzd i fałd, likwidacji tzw. doliny łez, korekty zagłębień i cieni na powiekach dolnych czy zmniejszenia wiotkości dolnej części twarzy. Stosowany jest też w zabiegach nawilżających i opóźniających starzenie w obrębie tkanek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *