Wypełnianie zmarszczek

Naturalne napięcie i elastyczność są spowodowane wiązaniem wody poprzez występującą w skórze substancję – kwas hialuronowy, jednak z biegiem lat jej ilość zmniejsza się. W konsekwencji, zmniejsza się również jędrność skóry następuje jej wysuszenie i zwiotczenie, prowadzące do powstania zmarszczek.

Z artykułu dowiesz się:

  • Co to jest wypełnianie zmarszczek
  • Jak wygląda zabieg wypełniania zmarszczek
  • Jakie są efekty po zabiegu wypełniania zmarszczek

W zabiegach wypełniania głębokich zmarszczek stosujemy syntetyczny kwas hialuronowy. Ma on postać żelu, którego cząstki różnią się wielkością w zależności od głębokości wstrzykiwania. Jest ona zależna od indywidualnych uwarunkowań pacjenta, określana precyzyjnie przez lekarza. Na rynku dostępnych jest wiele produktów zawierających kwas hialuronowy, jednak w naszej klinice stosujemy wyłącznie sprawdzone preparaty, pochodzące od renomowanych producentów. Wypełniamy zmarszczki na czole, w okolicach ust oraz oczu, w fałdach nosowo wargowych. Możemy przemodelować owal twarzy, poprawić jędrność piersi, pośladków, czy bioder. Zabiegi nie wymagają specjalnego przygotowania przez pacjenta. Każdy z nich poprzedzony jest aplikacją znieczulenia w postaci żelu. Właściwy preparat z kwasem podawany jest za pomocą niezwykle cienkich igieł, które zmniejszają jego bolesność. Bezpośredni rezultat jest zauważalny już po 30 minutach, gdy woda zaczyna wypełniać cząstki kwasu.

Efekt zabiegu utrzymuje się zazwyczaj 10 – 12 miesięcy. Jest zależny od tego jak długo organizm rozkłada kwas hialuronowy. Główną zaletą tej metody jest możliwość regularnego ponawiania zabiegów, gdyż substancja nie powoduje negatywnych zmian w skórze. Głównymi przeciwwskazaniami jej stosowania są: ciąża, stany zapalne skóry, a także uczulenie na kwas hialuronowy.