Wypadanie włosów? Problem z głowy!

Włosy rzadkie, wypadające, powstawanie zakoli – to największe problemy związane z włosami. Co ciekawe, to jeden z nielicznych przypadków, w którym mężczyźni częściej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej. Wiąże się to z faktem, że to właśnie panowie mogą poszczycić się wyższą aktywnością testosteronu, który powoduje przerzedzanie się włosów. Nie oznacza to, że na wypadanie włosów nie skarżą się także kobiety. Panie są wręcz bardziej brutalne – niszczą je suszeniem, kręceniem, prostowaniem i farbowaniem. Sprawia to, że włosy tracą swoją kondycję, są matowe, przesuszone i rzadkie. Żaden z tych przypadków nie jest beznadziejny. Wystarczy wizyta u eksperta.

Dr Cyj zatrzyma łysienie

Zapytaliśmy specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki, jaki jest ich sposób na wypadające włosy u pacjentów. Wśród metod wymienili zabieg na włosy Dr Cyj. Podczas tej terapii zostaje wykorzystywany preparat peptydowy, wspomagający odrost włosów, zatrzymując jednocześnie proces ich wypadania. Zabieg poprawia krążenie skóry głowy, odżywia mieszki włosowe oraz stymuluje komórki do namnażania, hamując przy tym niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Po wstępnej konsultacji z profesjonalistą wykonywana jest seria nakłuć skóry głowy i podanie preparatu w powierzchniowe warstwy skóry właściwej. Zabieg trwa około pół godziny. Podane dawki peptydów powodują zmiany w komórkach włosa poprzez naśladowanie naturalnych substancji oddziałujących na wzrost włosa. Skóra głowy staje się odżywiona, a mieszki włosowe zrewitalizowane. Dzięki tej metodzie zostaje zahamowane wypadanie włosów na poziomie genów i DNA, a ich wzrost jest pobudzony. Najlepsze efekty przynosi dwumiesięczna kuracja, a jej efektami pacjenci mogą cieszyć się przez rok. Po tym czasie warto powtórzyć kurację.

Wampirzy lifting na wypadające włosy?

Różne zabiegi medycyny estetycznej są często skuteczne w wielu dziedzinach. Przykładem takiej sytuacji jest osocze bogatopłytkowe – HD PRP Magellan, potocznie zwane „wampirzym liftingiem”. Tą metodą można odmłodzić i nawilżyć skórę, zredukować blizny i rozstępy, ale przynosi również fantastyczne efekty w walce z łysieniem. Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane do zabiegu pobierane jest od pacjenta w bardzo bezpieczny sposób. Następnie, po przeniesieniu do odpowiedniego urządzenia, zostaje poddane obróbce i dostosowane do potrzeb pacjenta. W kolejnym kroku lekarz przeprowadza mezoterapię. W miejscu wkłucia, czyli tam, gdzie komórki są niszczone w naturalny sposób, zbierają się płytki krwi, zamykające przerwę w skórze. Ich wysokie stężenie stymuluje procesy regeneracji, zatrzymując między innymi wypadanie włosów. Zabieg można powtórzyć dwa-trzy razy w roku, jednak nie jest to konieczne.

Przeszczep włosów Smart Graft

W walce o piękne i gęste włosy warto zastanowić się nad możliwością zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft. Jest skuteczny w walce z rzadkimi lub wypadającymi włosami, problemem z łysieniem oraz powiększającymi się zakolami. Co interesujące, przeszczep włosów dzięki tej metodzie nie musi odbywać się tylko na skórze głowy. Doskonałe efekty daje także na innych partiach ciała, jak np. twarz. Mężczyźni mogą więc z powodzeniem zagęścić swój zarost. Przeszczepione włosy nie różnią się od naturalnych. Rosną w ten sam sposób, przechodząc kolejno wszystkie fazy wzrostu. Z tego względu na widoczne efekty przeszczepu należy poczekać około 2-3 miesiące, a pełen rezultat ujrzymy dopiero po około 12-14 miesiącach. Jest to jednak efekt, na który – według ekspertów – warto poczekać. Po znieczuleniu skóry i wybraniu obszarów, z których pobrane i w które zaimplementowane zostaną włosy, profesjonalista wybiera głowicę ze skalpelem, dopasowując średnicę do grubości pobieranego włosa. Następnie rozpoczyna procedurę pobierania pojedynczych zespołów mieszkowych. Pobrane włosy są przenoszone w zamkniętym, sterylnym systemie do pojemników, w których stworzone zostały warunki do przechowywania włosów ze szczególną dbałością o ich przeżywalność. W ostatnim etapie zabiegu włosy są implantowane w wybrany obszar. Lekarz za pomocą precyzyjnego „pena” wszczepia kolejne zespoły mieszkowe, kształtując perfekcyjną, naturalną linię przyszłych włosów. Zabieg trwa od 4 do 6 godzin.

Więcej na temat sposobów walki z wypadającymi włosami można przeczytać na stronie specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej – warszawskiej Kliniki Miracki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *