Odsysanie tkanki tłuszczowej

Liposukcja to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru nagromadzonej tkanki tłuszczowej przy użyciu ssaka. Poprzedzona jest wykonaniem niedużych nacięć skóry, które umożliwiają wprowadzenie kaniuli. Do miejsc najczęściej poddawanych liposukcji należą biodra, uda, łydki oraz okolice brzucha.

Z artykułu dowiesz się:

  • Co to jest liposukcja
  • Jak wygląda zabieg liposukcji
  • Czy liposukcja jest bezpieczna
  • Efekty po liposukcji

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Maksymalna objętość tkanki tłuszczowej jaką można usunąć podczas jednego zabiegu wynosi maksymalnie 4000 mililitrów. Na końcu zakładane są specjalne opaski uciskowe, które znacznie przyspieszają proces gojenia. Ponadto ich zastosowanie zmniejsza wielkość powstających obrzęków. Pacjent pozostaje w klinice 1 do 2 dni. W pierwszych dniach po zabiegu występują dolegliwości bólowe, jednak po podaniu środków przeciwbólowych zwykle ustępują. Ostateczny efekt widoczny jest po całkowitym ustąpieniu obrzęków, co zazwyczaj ma miejsce w okresie 3 tygodni. Ważne jest, aby Pacjent bezwzględnie przestrzegał zaleceń lekarza. Stosowanie diety oraz określonych ćwiczeń fizycznych znacznie wpływa na trwałość rezultatów.

Warunkiem zakwalifikowania Pacjenta do zabiegu są dobre wyniki badań laboratoryjnych. Schorzenia, które wykluczają możliwość wykonania liposukcji to cukrzyca, choroby serca, zaburzenia krzepnięcia oraz zmiany na skórze w okolicy która ma być poddana liposukcji.