Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem powszechnie stosowanym w medycynie od pół ponad połowy wieku. Polega ona na podawaniu substancji aktywnych w celu regeneracji skóry, przy pomocy zastrzyków. W ten sposób można poprawić kondycję skóry w miejscach takich jak twarz, szyja dekolt, uda, pośladki, czy brzuch.

Z artykułu dowiesz się:

  • Co to jest mezoterapia
  • Dla kogo jest przeznaczona mezoterapia
  • Jak wygląda zabieg mezoterapii
  • Efekty uboczne po mezoterapii

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które zauważyły już pierwsze oznaki starzenia. Dzięki niemu możliwe jest spowolnienie starzenia się skóry, zapobieganie wypadaniu włosów oraz powstawaniu cellulitu. Oferowany jest także osobom, u których procesy starzenia znajdują się w stadium bardziej zaawansowanym. Skóra staje się zdrowsza, bardziej jędrna gładsza i lepiej nawilżona.

Zabieg wykonywany jest za pomocą cienkiej igły iniekcyjnej. Jest niemal bezbolesny. Polega na dostarczeniu w odpowiednie miejsca dobranej mieszanki substancji odżywczych. Możliwe jest wykonanie znieczulenia w postaci kremu na około godzinę przed zabiegiem. Z racji małej inwazyjności zabiegu, powrót do normalnych zajęć jest możliwy niemal natychmiast. Istnieje jednak możliwość wystąpienia siniaków po wkłuciach, które ustępują zazwyczaj po dwóch dniach.