Category Archives: Medycyna

Atopowe a łojotokowe zapalenie skóry. Czym się różnią? Rzeczy, które musisz wiedzieć

Atopowe i łojotokowe zapalenie skóry to schorzenia, które bardzo często są mylone i samodzielnie leczone w niewłaściwy sposób. Mimo że mają wiele cech wspólnych to istnieje także kilka znaczących różnic, które pozwolą ci rozpoznać te dwa schorzenia. Przedstawiamy kilka ważnych cech obydwu tych dolegliwości.

Fototerapia światłem LED – poznaj jej możliwości lecznicze już teraz

Każda z nas chce zachwycać młodzieńczą urodą i przyciągać spojrzenia. Fototerapia światłem LED to nieinwazyjny zabieg, który zapewnia kobietom chcącym poprawić swój wygląd szereg korzyści. Lampy LED mają zbawienny wpływ na zmęczoną i pokrytą zmarszczkami skórę, rewitalizując ją w bezbolesny i spektakularny sposób. Kto będzie szczególnie zadowolony z efektów terapii światłem? Jakie przeciwwskazania wykluczają pacjentki z możliwości poddania się tego rodzaju kuracji?

Wypadanie włosów? Problem z głowy!

Włosy rzadkie, wypadające, powstawanie zakoli – to największe problemy związane z włosami. Co ciekawe, to jeden z nielicznych przypadków, w którym mężczyźni częściej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej. Wiąże się to z faktem, że to właśnie panowie mogą poszczycić się wyższą aktywnością testosteronu, który powoduje przerzedzanie się włosów. Nie oznacza to, że na wypadanie włosów nie skarżą się także kobiety. Panie są wręcz bardziej brutalne – niszczą je suszeniem, kręceniem, prostowaniem i farbowaniem. Sprawia to, że włosy tracą swoją kondycję, są matowe, przesuszone i rzadkie. Żaden z tych przypadków nie jest beznadziejny. Wystarczy wizyta u eksperta.

Meble do gabinetu stomatologicznego

Każdy lekarz chce zapewnić swoim pacjentom maksymalny komfort i wygodę. Zależy mu na stworzeniu atmosfery sprzyjającej zaufaniu i minimalizującej stres.

Masz do czynienia z trądzikiem i przetłuszczającą się skórą twarzy? Zobacz, jak prawidłowo dbać o ten typ cery!

Przetłuszczająca się skóra twarzy ze skłonnością do trądziku to jeden z trudniejszych w pielęgnacji typów cery. W tym przypadku bardzo duże znaczenie mają odpowiednio dobrane kosmetyki, jak również zabiegi kosmetyczne. Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry tłustej i trądzikowej? Podpowiadamy, jak z nią postępować krok po kroku!

Zastosowanie kwasu hialuronowego w dermatologii estetycznej

Kwas hialuronowy coraz częściej stosuje się zamiast skalpela. Efekty zabiegów przeprowadzanych z jego udziałem utrzymują się krócej, jednak jego bezpieczeństwo sprawia, że ma on rzeszę zwolenników. Wykorzystuje się go w różnych dziedzinach. Jedną z nich jest dermatologia estetyczna.

Na czym polegają zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe? Krótki przewodnik

Wśród zabiegów medycyny estetycznej ciekawą propozycją ostatniego czasu są zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe, nazywane także ze względu na technikę ich przeprowadzania, wampirzym liftingiem . Popularność tych zabiegów wynika przede wszystkim z bardzo dobrych efektów, przy jednoczesnym dużym bezpieczeństwie metody. Dowiedz się, na czym polegają zabiegi z osoczem bogatopłytkowym i kto może z nich skorzystać.