Masz do czynienia z trądzikiem i przetłuszczającą się skórą twarzy? Zobacz, jak prawidłowo dbać o ten typ cery!

Przetłuszczająca się skóra twarzy ze skłonnością do trądziku to jeden z trudniejszych w pielęgnacji typów cery. W tym przypadku bardzo duże znaczenie mają odpowiednio dobrane kosmetyki, jak również zabiegi kosmetyczne. Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry tłustej i trądzikowej? Podpowiadamy, jak z nią postępować krok po kroku!

Pielęgnacja cery tłustej i trądzikowej

Prawidłowa pielęgnacja cery tłustej i trądzikowej ma bardzo duże znaczenie dla utrzymania jej zdrowego wyglądu. Podczas codziennej pielęgnacji tego typu cery powinniśmy skupić się przede wszystkim na ograniczaniu produkcji sebum przez gruczoły łojowe. Jednocześnie należy w tym przypadku unikać nadmiernego przesuszania skóry, które zamiast pomóc, może dodatkowo pobudzić do pracy gruczoły łojowe. Podstawowymi kosmetykami dla osób zmagających się z trądzikiem i przetłuszczającą skórą twarzy powinien być nawilżająco-matujący krem do twarzy, oczyszczający żel do twarzy oraz odświeżająco-matujący tonik. Musimy pamiętać o tym, aby podczas codziennej pielęgnacji skóra była nie tylko odpowiednio zmatowiona, lecz także nawilżona, ponieważ błyszczenie się skóry na powierzchni nie oznacza, że skóra jest odpowiednio nawilżona również ,,w środku”. Wybierając produkty do oczyszczania i odświeżania skóry, zwróćmy natomiast szczególną uwagę na to, aby były one pozbawione mydła i alkoholu – te dwie substancje mogą doprowadzić do nadmiernego przesuszania się skóry, która odbierze to jako sygnał do zwiększenia produkcji sebum.

Domowe zabiegi na trądzik, dieta i makijaż na przetłuszczającą się skórę twarzy

O skórę tłustą i trądzikową najlepiej dbać holistycznie, biorąc pod uwagę jej różne potrzeby i możliwości pielęgnacji. Poza odpowiednio dobranym kremem czy tonikiem do twarzy, warto rozważyć też wykonywanie regularnych zabiegów domowych na trądzik i przetłuszczającą się skórę twarzy, np. aplikacja maseczki czy złuszczanie skóry twarzy. Bardzo dużą rolę odgrywa w tym przypadku również dieta – ze swojego menu warto wykluczyć wysokoprzetworzone, tłuste i bogate w węglowodany potrawy, które mogą pobudzać gruczoły łojowe do intensywniejszej pracy i zastąpić je większą ilością świeżych warzyw i owoców. Zwróćmy też uwagę na stosowane kosmetyki do makijażu. W tym przypadku warto trzymać się zasady ,,im mniej, tym lepiej”, a ponadto wybierać kosmetyki o jak najmniej obciążającym skórę składzie. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się w tym przypadku hipoalergiczne kosmetyki do makijażu dla skóry trądzikowej z apteki.

Zabiegi kosmetyczne na trądzik

Ze skórą tłustą i trądzikową warto walczyć nie tylko przy pomocy domowych sposobów, lecz także profesjonalnych zabiegów dostępnych w gabinetach kosmetycznych lub medycyny estetycznej. Eksperci polecają w tym przypadku szczególnie specjalistyczne zabiegi złuszczające, np. peeling PRX dostępny w Klinice Miracki w Warszawie. Zabieg ten, trwający zaledwie kilkanaście minut, doskonale wygładza strukturę skóry, nadaje jej piękny koloryt, zmniejsza ilość produkowanego przez skórę sebum i oczyszcza pory. Dodatkowym efektem zabiegu jest odmłodzenie skóry: nawilżenie, redukcja zmarszczek i widoczna rewitalizacja. Jeżeli mamy do czynienia z zaawansowanym trądzikiem na twarzy, warto dodatkowo rozważyć wizytę u dermatologa w celu ustalenia specjalistycznego planu leczenia tego uporczywego schorzenia. Może on zaproponować nam rozpoczęcie odpowiedniej kuracji antybiotykowej lub laserowego leczenia zmian trądzikowych.

Więcej informacji na temat popularnych zabiegów kosmetycznych na trądzik znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/twoj-problem/tradzik/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *