Marokańskie płynne złoto. Jak działa olej arganowy do włosów?

O zastosowaniach oleju arganowego można pisać bez końca, ponieważ jest dziś najpopularniejszym składnikiem kosmetycznym. Docenia się jego regeneracyjne działanie na włosy, bogactwo kwasów omega i cennych witamin. Jak stosować olej arganowy, aby czerpać z niego jak najwięcej dobrego?

Prozdrowotne właściwości oleju arganowego powinna poznać każda osoba, która stawia na pielęgnację kosmetykami wprost z natury. Bowiem to właśnie olej arganowy jest jednym z cenniejszych i częściej wykorzystywanych składników odżywczych, wzmacniających i ochronnych. Można zastosować go na wiele sposób – jako składnik kosmetyków lub samodzielny produkt. Żeby dowiedzieć się, co sprawdza się lepiej, warto lepiej poznać się z nim lepiej!

Co kryje w sobie olej arganowy?

Przede wszystkim dużo kwasów tłuszczowych z grup omega. W zimnotłoczonym oleju arganowym znajduje się około 45-55% kwasu oleinowego, 28-36% kwasu linolowego, 10-15% kwasu palmitynowego i 5-7% kwasu stearynowego. Co to oznacza? Olej arganowy jest w stanie uzupełnić i wzmocnić osłabioną warstwę hydrolipidową naszej skóry, a także zewnętrzne warstwy włosów.

To nie wszystko, co znajduje się w oleju arganowym. To składnik o silnych właściwościach antyoksydacyjnych, które nadaje mu witamina E. Zawiera także naturalny skwalan, czyli ważny składnik ludzkiego sebum. Śmiało można powiedzieć, że olej arganowy skład ma bardzo bogaty.

REGENERACJA + OCHRONA

Zawartość składników odżywczych przekłada się rzecz jasna na działanie. Olej arganowy jest bezsprzecznie najlepszym wsparciem dla włosów stylizowanych, zniszczonych, matowych. Zapewnia szczególną pielęgnację – zapobiega wysuszaniu, przywraca zdrowy blask, dogłębnie regeneruje, zapobiega rozdwajaniu końcówek, neutralizuje puszenie się włosów i ochrania przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.

Jak stosować olej arganowy? Mimo że bez trudu zmywa się z włosów i jest bardzo lekki, lepiej wybierać go jako składnik gotowych olejków. W towarzystwie innych olejów dopasowanych do porowatości włosów działa najlepiej, choć można go oczywiście stosować solo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *