Macrolane

Macrolane jest stosunkowo nową metodą powiększania piersi, którą w Polsce wykorzystuje się dopiero od kilku lat. Kwas hialuronowy wstrzykiwany podczas zabiegu umożliwia poprawienie kształtu piersi, ich jędrności oraz objętości. Jest to możliwe dzięki właściwości wiązania wody przez substancję, dzięki czemu tkanki odzyskują swoje naturalne napięcie.

Z artykułu dowiesz się:

  • Co to jest macrolane
  • Czy macrolane jest bezpieczne
  • Jak wygląda zabieg macrolane
  • Trwałość zabiegu macrolane

Lekarz przed każdym zabiegiem dokonuje niezbędnych pomiarów. Następnie, w znieczuleniu miejscowym dokonuje niewielkich nacięć umożliwiających wprowadzenie preparatu . Ilość wprowadzonej substancji zależna jest od indywidualnych uwarunkowań Pacjentki, m.in. stopnia ingerencji w wygląd jakiej trzeba dokonać. Po założeniu opatrunków możliwy jest powrót Pacjentki do domu, lecz przez około 7 dni od zabiegu odradza się wysiłek fizyczny.

Metoda jest alternatywą implantów piersi, jednak jej wadą jest ograniczona trwałość. Efekt utrzymuje się do 24 miesięcy. Do zalet Macrolane zalicza się krótki czas rekonwalescencji oraz małą inwazyjność – zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym.