Lifting twarzy

Normalnym efektem starzenia skóry twarzy jest jej nadmierna objętość. Z biegiem lat uwydatnia się ona na policzkach i szyi. Często pojawiają się opuszczone kąciki ust, przybywa głębokich zmarszczek najczęściej w dolnej części twarzy. Wpływ na przedwczesne pojawianie się tych niekorzystnych oznak wieku ma szybki tryb życia, stres, a także promieniowanie słoneczne. Chirurgia plastyczna daje jednak możliwości poprawienia napięcia skóry, a co za tym idzie przywrócenia młodszego wyglądu twarzy.

Z artykułu dowiesz się:

  • Co to jest lifting twarzy
  • Jak wygląda zabieg liftingu twarzy
  • Jakie są efekty po liftingu twarzy

Zabieg polega na usunięciu nadmiernej ilości rozluźnionej skóry, a także wzmocnieniu powięzi mięśni mimicznych. Często stosuje się również usunięcie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Poprzedzony jest wnikliwą analizą stanu skóry. Lekarz zwraca uwagę na jej elastyczność, ocenia stan tkanek podskórnych, dzięki czemu określa zakres przeprowadzanych czynności. Wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Nasi lekarze podchodzą zawsze w sposób indywidualny do każdego z Pacjentów, gdyż ustalenie odpowiedniej procedury jest gwarancją powodzenia operacji i osiągnięcia satysfakcjonującego efektu. Mamy świadomość, że działanie na tak ważnej dla każdego części ciała, jaką jest twarz, niesie za sobą wielką odpowiedzialność. Lata praktyki oraz doświadczenie pozwalają nam jednak na podejmowanie najwłaściwszych decyzji, dzięki czemu skutkiem naszej pracy jest radość Pacjentów z uzyskanych rezultatów.

Po zabiegu konieczne jest unikanie wysiłku fizycznego a także nagłych zmian temperatur. Maksymalnie po okresie 10 dni zdejmowane są szwy. Do negatywnych odczuć towarzyszących okresowi bezpośrednio po operacji należą obrzęk, uczucie napięcia za uszami, a także chwilowe zaniki czucia w obrębie policzków. Pacjenci kwalifikowani do zabiegu muszą posiadać pozytywne wyniki badań. Podczas wywiadu z lekarzem wskazane zostają wszelkie czynniki eliminujące możliwość wykonania zabiegu. Pacjent zostaje poinformowany o ewentualnych powikłaniach, jakie niesie za sobą operacja.