Lifting górnej wargi – pozwól sobie na piękne usta

Pełne i jędrne usta to niezaprzeczalny atut każdej kobiety, która może dzięki nim czuć atrakcyjnie. Podkreślanie warg szminkami na pewno przyciągnie wzrok niejednego mężczyzny. Niestety nie każda kobieta może pochwalić się ładnie zarysowanymi wargami. Często usta są małe, kąciki ust nierówne, a górna warga ma ledwo zarysowany łuk Kupidyna lub nie ma go wcale. Wiele pań sądzi, że wstrzyknięcie kwasu hialuronowego lub podanie własnego tłuszczu diametralnie zmieni wygląd ust na lepsze. Niestety, taki zabieg może tylko im zaszkodzić.

Specjaliści z krakowskiej kliniki Centrum DER-MED mają inny sposób na poprawienie wyglądu ust – jest nim lifting wargi górnej.

Na czym polega lifting warg?

Lifting wargi górnej jest zabiegiem chirurgicznym, dlatego należy udać się do doświadczonego specjalisty, który wie jak poprowadzić skalpel. Zabieg polega na usunięcie nadmiaru skóry nad górną wargę, co powoduje uwydatnienie czerwieni ust. Nacięcie przebiega w komfortowych dla Pacjentek warunkach, ponieważ towarzyszy mu znieczulenie miejscowe. Efekt zabiegu jest natychmiastowy, jednak należy dać wargom czas na powrót do formy.

Jak wygląda rekonwalescencja po liftingu?

Zabieg opiera się na nacięciu skóry, dlatego niezbędne jest założeniu szwów. Po upływie tygodnia lub dwóch tygodni od zabiegu, lekarz może zdjąć szwy oraz ocenić wygląd ust. Całkowite wygojenie się nacięcia następuje po 14 dniach, jednak należy zwrócić uwagę na powstałe blizny. Aby mogły całkowicie zblednąć nie można ich opalać, proces zanikania blizny może trwać nawet rok.

Efekty liftingu górnej wargi

Największą zaletą opisywanej metody jest jej trwałość. W przypadku podania kwasu hialuronowego czy własnych komórek tłuszczowych w celu uwydatnienia wargi, usta po jakimś czasie wracają do swojego poprzedniego wyglądu i zabieg należy powtórzyć. Chirurgiczne nacięcie daje pewność, że wargi już na zawsze zmienią swój wygląd. Po zabiegu Pacjentki mogą liczyć na zmniejszenie odległości między nosem a wargą, na uwydatnienie czerwieni warg, na odmłodzenie i naprężenie skóry nad górną wargą, a nawet na korektę poziomu kącików ust. Lifting górnej wargi to kompleksowy zabieg poprawiający kształt ust oraz zmieniający je w atut każdej kobiety.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Rodzaj zaleceń przedzabiegowych jest uzależniony od wybranej kliniki. Centrum DER-MED wymaga od Pacjentek przygotowania odpowiednich badań (morfologia, elektrolity, INR, Aptt, antygen HbS i przeciwciała anty HCV, HIV). Bardzo ważna jest również informacja o chorobach i przyjmowanych lekach. Istnieją pewne stałe przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu:

  • nadwrażliwość na środek znieczulający
  • obecność zakażenia w miejscu iniekcji
  • okres ciąży i karmienia piersią
  • stany nowotworowe
  • zaburzenia krzepliwości
  • opryszczka (konieczność poinformowania lekarza o występującej opryszczce w przeszłości)

Jeśli lekarz nie znajdzie żadnych przeciwności na drodze do piękniejszych ust, Pacjentki mogą spokojnie przygotowywać się do zabiegu.

Warto podkreślić, że zmiana kształtu ust to nie tylko zmiana w wyglądzie, lecz także w psychice kobiet, które od razu czują się atrakcyjniejsze i pewniejsze siebie. Jeśli i Ty chcesz się tak poczuć, przeczytaj więcej informacji o zabiegu na stronie: https://krakow.dermed.pl/pl/zabiegi/lifting_wargi_gornej/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *