Korekcja nosa

Korekcja kształtu nosa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii estetycznej. Polega na redukcji wielkości, pomniejszeniu bądź powiększeniu poprzez modelowanie elementów kostnych lub chrzęstnych. Bardzo często głównym celem operacji jest usunięcie garbu. Korekcja nosa wiąże się nie tylko z aspektem estetycznym. Często ma na celu usunięcie barier utrudniających oddychanie.

Z artykułu dowiesz się:

  • Co to jest korekcja nosa
  • Jak wygląda zabieg korekcji nosa
  • czas trwania zabiegu korekcji nosa

Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Zabieg trwa zazwyczaj od 1 do 2 godzin. Nacięcie wykonywane jest od środka przewodów nosowych, w związku z czym nie ma widocznych śladów na zewnątrz. W trakcie zabiegu skóra oddzielana jest od tkanki chrzęstnej, która następnie podlega modelowaniu. Po zakończeniu zabiegu stosuje się zewnętrzne usztywnienie oraz opatrunki wewnątrz przewodów nosowych. Konieczne jest jednodniowe pozostanie w klinice. Po upływie doby zdejmowane są opatrunki, po siedmiu dniach usuwane jest usztywnienie. Pierwsze dni wiążą się z dolegliwościami bólowymi oraz ogólnym obrzękiem twarzy. Należy w tym okresie bezwzględnie unikać wysiłku fizycznego oraz uprawiania sportu. Powrót do pracy możliwy jest po dwóch tygodniach od zabiegu. Ostateczny kształt nosa uzyskiwany jest po upływie około 8 miesięcy.

Przed każdym zabiegiem lekarz przeprowadza dokładny wywiad z Pacjentem, podczas którego informuje o ewentualnych powikłaniach oraz wskazuje na przeciwwskazania uniemożliwiające wykonanie operacji.