Jak działa laser na naczynka i który jest najlepszy?

Dawniej trzeba było pogodzić się z pajączkami na nogach czy twarzy. Obecnie do dyspozycji są nowoczesne metody laserowe. Sprawdzamy, na czym polegają i który laser jest najbezpieczniejszy.

Pękające naczynia włosowate mogą mieć różne podłoże zależnie od miejsca, gdzie się pojawiają. Na twarzy mają zwykle związek z podrażnieniem: zimnym powietrzem, alkoholem czy wyjątkowo ostrymi potrawami. Te na nogach częściej powstają w wyniku ucisku i przeciążenia, a więc przez siedzący tryb życia czy noszenie ciasnych ubrań i rajstop. 

Delikatny rumień na policzkach i pajączki na nogach mogą się wydawać zupełnie różnymi przypadłościami, ale w rzeczywistości oba powstają na podobnej zasadzie – w wyniku pękających naczyń włosowatych.

Laser na naczynka i inne sposoby

Pierwszą metodą wykorzystywaną na szeroką skalę w gabinetach była termokoaglacja RF. Polega ona na wprowadzeniu do wnętrza pękniętej żyłki mikroskopijnej igły. Następnie przepuszczany jest przez nią prąd. Igła zostaje wyjęta, a naczynko zamknięte i po czasie zaschnięte. Staje się wtedy niewidoczne, a na ciele pozostaje jedynie niewielka blizna w miejscu zabiegu. Zajmujący się usuwaniem żylaków specjaliści z Bieńkowscy Clinic z Bydgoszczy zwracają uwagę, że obecnie dostępne są również nowocześniejsze warianty takich zabiegów, takie jak EVLT, gdzie usunięcie żylaka następuje za pomocą wiązki światła. Lekarz obserwuje w tym czasie obraz w powiększeniu na specjalnym monitorze – wszystko odbywa się z niezwykłą precyzją na powierzchni ułamków milimetrów. W wielu gabinetach stosuje się też laser IPL. Jednak obecnie popularniejsze są już lasery nowszej generacji, takie jak Cutera Excel V.

O laserze Cutera Excel V +

Opinie użytkowników są najlepsze właśnie na temat lasera Cutera Excel V +. Wcześniej stosowany był poprzedniej generacji laser Cutera Excel V. Jego nowsza wersja to m.in.:

 • o połowę większa moc
     
 • krótszy nawet o połowę czas zabiegu
     
 • większa precyzja

Warto więc szukać gabinetu, który dysponuje laserem Cutera Excel V + jak Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie. Jednak w wielu gabinetach wciąż można znaleźć też poprzednie wcielenie tego lasera. Również można z niego korzystać, szczególnie że zazwyczaj wiąże się to z niższą ceną. Jednak tym, którym zależy na szybkości i lepszych efektach, poleca się już nowszy wariant.

Jak działa laser Cutera Excel V + na naczynka?

Laser kieruje wiązkę światła o określonej częstotliwości pod skórę. Tam dochodzi do jej nagrzania i powstania mikrouszkodzeń. Tak jak pojawienie się rany stymuluje organizm do budowania nowego naskórka, tak samo mikroranki pod powierzchnią skóry prowadzą do namnażania się włókien kolagenu. Dzięki temu:

 • skóra staje się bardziej jędrna
     
 • ma mniej zmarszczek
     
 • znikają przebarwienia
     
 • zmniejszają się naczynka
     
 • minimalizuje się widoczność żylaków
     
 • skóra     jest lepiej napięta

Jak widać, laser Cutera Excel V + należy do tych, które mają więcej niż jedno zastosowanie. Eksperci z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy mają o Cutera Excel V + opinię, że nadaje się do radzenia sobie z wieloma problemami jednocześnie. To czyni go dobrym wyborem, gdy chodzi o pajączki na twarzy, która jednocześnie ma zmarszczki czy blizny potrądzikowe.

Rekonwalescencja po Cutera Excel V +

Po każdym zabiegu laserowym skóra może być zaczerwieniona czy podrażniona. Będzie się to utrzymywało od kilku godzin do kilku dni. W tym czasie lepiej się nie opalać ani nie stosować żadnych inwazyjnych zabiegów, a skórę chronić filtrem przeciwsłonecznym nawet w pochmurny dzień w mieście. Poza tym jednak nie ma żadnej specjalnej rekonwalescencji po laserze Cutera Excel V +. To istotne, bo dla dobrych efektów trzeba poddać się serii ok. 5 zabiegów (zależnie od stopnia widoczności pajączków czy żylaków na skórze).

Więcej o zabiegu laserem Cutera na: www.bienkowscyclinic.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *