Botox

Botox, czyli toksyna botulinowa jest jednym z najczęściej stosowanych środków zakresie wygładzania zmarszczek. Działanie substancji powoduje rozluźnienie mięśni, mających wpływ na powstawanie zmarszczek, dzięki czemu skóra wygładza się. Efekt działania substancji trwa zazwyczaj 4 -6 miesięcy. Sam zabieg można powtarzać, gdyż lek nie powoduje działania toksycznego.

Z artykułu dowiesz się:

  • Co to jest botox
  • Jak wygląda zabieg z botoxem
  • Efekty stosowania botoxu
  • Czy botox ma skutki uboczne

Przed przystąpieniem do leczenia, nasi specjaliści przeprowadzają wywiad w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań. Następnie, precyzyjnie określają miejsca twarzy, w których środek zostanie zastosowany. Botox wykorzystuje się w eliminacji zmarszczek poprzecznych czoła, wokół oczu, między brwiami oraz w dolnych częściach twarzy – wokół ust, na brodzie, czy szyi. Zabieg polega na iniekcji substancji przy pomocy cienkiej igły w miejscu występowania zniekształceń skóry. Nie wymaga znieczulenia, zaleca się, aby na dzień po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego. Już po 8 -10 dniach widoczny pełny jest efekt terapii. Jego długość zależy od indywidualnych cech organizmu. Likwidowanie głębszych zmarszczek zmarszczki wymaga często stosowania wypełnień kwasem hialuronowym.

Wykonanie zabiegu jest odradzane w przypadku występowania miejscowych infekcji skóry, zaburzeń przewodnictwa nerwowo mięśniowego, czy ciąży. Jak każdy lek, toksyna botulinowa może powodować działania uboczne, które ujawniają się najczęściej po kilku dniach od zabiegu. Sam proces wiąże się odczuwaniem lekkiego bólu podczas iniekcji, zasinieniem, szczypaniem, bądź opuchlizną.