Category Archives: Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna a muzyka

Jak mówi przysłowie “W zdrowym ciele zdrowy duch”. Pytanie co jednak robimy aby zachować dobre zdrowie? Odpowiednio komponujemy posiłki, kupujemy zdrowe produkty i oczywiście … uprawiamy sport. Czy wybierzemy rower, czy nordic walking, żeglarstwo, kajakarstwo, jogę czy siłownię, zapewne podczas ruchu towarzyszyć będzie nam muzyka. W zależności od dyscypliny i naszego samopoczucia – dynamiczna, pobudzająca do działania lub wyciszająca, uspokajająca, relaksująca.

Jak powinna wyglądać aktywność fizyczna u seniora?

W Polsce coraz bardziej popularny staje się zdrowy tryb życia. Coraz więcej ludzi postępuje tak, aby cieszyć się dobrą jakością życia do późnej starości. Aktywność fizyczna jest najlepszym sposobem na zachowanie dobrego zdrowia. Szczególnie ruch na świeżym powietrzu zapobiega poważnym chorobom.

Kto może zostać Morsem?

Kim są Morsy? Są grupą osób, która uwielbia zimowe kąpiele w lodowatej wodzie. Sezon Morsów zaczyna się zazwyczaj od początku listopada i kończy w miesiącu marcu. A najlepsze warunki na uprawianie tego ekstremalnego sportu panują wówczas, gdy temperatury powietrza spadną poniżej zera.